Atrybut TITLE – definicja, co to jest?

Atrybut TITLE – co to jest?

Atrybut TITLE to inaczej tytuł obrazka. Co prawda ma on mniejsze znaczenie niż atrybut ALT, jednak i tak warto pamiętać o zwróceniu na niego uwagi. Jest to nic innego, jak informacja, która pojawi się w momencie najechania kursorem myszy na grafikę podczas przeglądania strony internetowej. Atrybut TITLE nie jest równoznaczny z nazwą pliku, jaki został wgrany.

Jak dodawać atrybut TITLE?

Trzeba podkreślić, że atrybut TITLE nie powinien mieć takiej samej treści, jak wspomniany już wcześniej ALT, warto jednak aby zawierał frazę kluczową. W kodzie może to wyglądać w następujący sposób:

<img src=”http://sklep.pl/meskie-skarpetki.jpg” alt=”Czerwone skarpetki męskie” title=”Kolorowe męskie skarpetki” />

Najprościej TITLE uzupełnić prostymi słowami. Jeśli serwis internetowy został stworzony w WordPressie to można dodać atrybut TITLE w bardzo prosty sposób. Wystarczy w momencie dodawania grafiki uzupełnić pole o nazwie „Tytuł”. Można to także ustawić lub zmienić bezpośrednio na ekranie edycji artykułu. Wystarczy w tym celu zaznaczyć blok z obrazkiem, po czym po prawej stronie rozwinąć zakładkę „Zaawansowane” i uzupełnić pole „Atrybut tytułu”.